Міфи про електричні теплі підлоги. Частина перша
Час не стоїть на місці, змінюється все, в тому числі, й умови життя. З кожним днем ми дізнаємося все більше способів зробити свій дім комфортнішим. І якщо раніше системи «тепла підлога» можна було зустріти лише в найбагатших будинках, то зараз їх перевагами може користуватися кожен. Давайте ж розвіємо найпоширеніші міфи про електричні теплі підлоги, що змушують сумніватись в доцільності їх установки. Сьогодні ми розпочинаємо цикл статей на тему «Міфи про електричні теплі підлоги».
Міф 1: Шкідливо для здоров’я.
Перше, що змушує задуматись, це чутки про електромагнітне випромінювання від теплої підлоги. Так, воно дійсно є, як і в будь-якому, звичному для нас, електричному приладі. Але його кількість в 500 разів менша від допустимої норми ВОЗ і абсолютно безпечна для здоров’я.
Давайте порівняємо електромагнітне випромінювання від теплої підлоги та звичних побутових приладів.
З таблиці можна зробити висновок, що використання звичайного електричного чайника несе більшу небезпеку, ніж обігрів за допомогою теплої підлоги.
Міф 2: Дорого в установці та експлуатації.
За комфорт, звичайно, доводиться платити. Але чи дійсно ця ціна настільки значна, щоб відмовлятися від переваг електричної теплої підлоги?
Якщо розрахувати вартість матеріалів та встановлення системи, то вона, дійсно, може здатися високою. Але якщо підрахувати вартість інших матеріалів, які ми купуємо для ремонту (плитка, сантехніка, клей для плитки, шпалери, ламінат та інші), його ціна складатиме не більше 5-8% від їх вартості.
При облаштуванні приватного будинку, не обійтися без опалення. Але встановлення будь-якої іншої системи опалення, все одно обійдеться Вам дорожче, ніж укладка теплої підлоги.
Раніше, в статті «Газовий обігрів чи електричний?» ми з’ясували, що при однаковому утепленні будівлі, тепло від електрики буде дешевшим. Встановлення якісної теплоізоляції помешкання допоможе заощадити ще до 30-50% витрат на тепло.
Лише при електричному обігріві можливе встановлення терморегуляторів. З їх допомогою можна запрограмувати ввімкнення обігріву в кожній кімнаті окремо, в залежності від температури та часу перебування в ній господарів.
Зазначимо також, що з усіх джерел тепла, лише на електроенергію ми можемо встановити двох- або трьохтарифний лічильник, який дозволить платити лише 40-50% тарифної вартості за використання обігріву в нічний час, що робить електричний обігрів найбільш енергоефективним.
Запрограмувавши основний обігрів на нічний час и використовуючи при цьому двох-, або трьохтарифний лічильник, ми значно знизимо наші витрати на тепло. За газ, дрова та вугілля доведеться заплатити повну ціну, незалежно від часу використання.
Якщо ж застосовувати теплу підлогу в якості додаткового обігріву в квартирі, то вартість його використання для Вас буде малозначною.
Теплу підлогу встановлюємо лише на корисній площі кімнати (под меблями обігрів підлоги не потрібен). Візьмемо, наприклад, стандартну кухню. Припустимо, що її корисна площа (за винятком місця під меблі) складає 4 м2. Для комфортного обігріву нам знадобиться кабель потужністю 600Вт/год. При хорошій теплоізоляції приміщення, система буде працювати 15 хвилин за годину, при цьому споживаючи лише 150Вт/год. До того ж, використовувати додатковий обігрів цілодобово немає сенсу. В основному, ми буваємо на кухні 1 годину зранку та 3 години ввечері, всього 4 години. Саме на цей час слід програмувати роботу системи. Проведемо розрахунок.
Розрахунок вартості використання додаткового обігріву кухні
- Площа обігріву 4 м2
- Потужність, що споживається за годину 150Вт/ч
- Час роботи протягом доби 4 години
- Тариф на електроенергію 0,789 грн/кВт
- Потужність, що споживається за день 150Вт/ч х 4ч = 600Вт (0,6 кВт/день)
- Вартість обігріву: за день 0,6кВт/день Х 0,789грн/кВт = 1,39 грн/день
- Вартість обігріву: за місяць 1,39грн/день х 30 дней = 41,7 грн/міс
При використанні двох-, або трьохтарифного лічильника, регулятора в утепленому приміщенні, електрична тепла підлога є найбільш енергоефективним і найдешевшим джерелом тепла!!!!