Газовий обігрів чи електричний?

На території нашої країни переважає помірно континентальний клімат, а значить, тепле літо, холодна зима і змінні погодні умови навесні та восени. Якщо на зовнішню температуру повітря й опади ми ніяк не можемо вплинути, то завжди прагнемо створити затишок в своєму домі. Влітку нам в цьому допомагають кондиціонери, а зимою — системи опалення, серед яких переважають газові та електричні, кожна з яких забезпечить нам тепло і затишок. Але, крім комфорту та зручності, при виборі системи опалення, важливо врахувати й вартість використання.

Давайте порівняємо вартість тепла, отриманого шляхом спалювання природного газу та трансформування електричної енергії в теплову. У відповідності з Постановою Національної комісії, що виконує державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг № 583 від 3 березня 2015р., вартість відпущеного населенню природного газу буде складати 7,188грн. за м³. Електроенергія, що поставляється населенню, в об´ємі, від 150кВт/год до 600кВт/год електроенергії в місяць (більшість приватних будинків та квартир) по тарифу — 0,63грн. за 1кВт/год., у відповідності з Постановою Национальної комисії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг № 220 від 26 лютого 2015р.

Проведемо короткий розрахунок:

ПРИРОДНИЙ ГАЗ

  • Тариф, у відповідності з діючим законодавством 7,188 грн за 1 м3
  • Кількість виділеного тепла при спалюванні природного газу/трансформування електричної енергії в теплову 26,4МДж
  • Розрахункова формула вартості отриманої одиниці тепла 1Мдж=7,188/26,4=0,272 грн

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ

  • Тариф, у відповідності з діючим законодавством 0,63 грн за 1 кВт·год
  • Кількість виділеного тепла при спалюванні природного газу/трансформування електричної енергії в теплову 3,6МДж
  • Розрахункова формула вартості отриманої одиниці тепла 1Мдж=0,63/3,6=0,175 грн

* Ціни на газ для населення можуть відрізнятися в залежності від встановленого тарифу. В прикладі наведені максимальні тарифи для опалення стандартного будинку. За детальними роз´ясненнями Ви можете звертатися до наших фахівців за телефонами, вказаними на сайті.

З розрахунку, наведеного в таблиці ми бачимо, що вартість 1Мдж тепла буде нижчою в півтора рази, якщо Ви будете використовувати електричний обігрів, ніж при опаленні природним газом. Давайте отримувати комфорт за менші гроші.