Монтаж теплих підлог

Призначення

phpThumb generated thumbnailjpg 2

При експлуатації низькотемпературних холодильних камер може відбутися промерзання фундаменту і "спучування" ґрунту внаслідок розширення льоду. Для усунення цього явища (зване "frost heave") під підставою підлоги робиться вентильований (провітрюване) підпіллі, проводиться утеплення фундаменту. У тих випадках, коли підпілля виконати не представляється можливим, застосовується підігрів ґрунту за допомогою кабельних систем обігріву.

Улаштування фундаменту

phpThumb generated thumbnailjpg 1

  1.  Бетон;
  2.  Теплоизоляція;
  3.  Бетонна стяжка нагрівальний кабель і датчик температури;
  4.  Основа;

Монтаж кабельних систем для захисту ґрунту від промерзання не складний. При цьому не вимагають постійного обслуговування та профілактичного ремонту. Призначення системи полягає в підтримці необхідної (позитивної) температури фундаменту холодильної камери і захисту від промерзання. Система управляється терморегулятором - за допомогою датчиків температури підлоги відслідковується зниження температури й включається підігрів фундаменту.

Розрахунок потужності

Паметри, необхідні для розрахунку необхідної потужності обігріву: температура холодильної камери, її площа, товщина і якість матеріалу теплоізоляції підлоги. Формула розрахунку тепловтрат на 1 кв.м:

P = K x (Tосн. - Tкам.)/H, де:

  • P - теплоповтрати, Вт/м2;
  • К- теплопровідність теплоізоляції, Вт/м*град;
  • Tосн. - температура основи камери, 0С;
  • Tкам. - температура повітря всередині камери, 0С;
  • H - товщина теплоізоляції, м;

Як і в інших випадках застосування кабельних систем обігріву, необхідно ввести коефіцієнт запасу (1,4). Пов'язано це з непередбаченими втратами в тепловій ізоляції (якість монтажу, матеріалу, вологість і ін.) І з можливим зниженням напруги мережі.

Пример:

  • К = теплопровідність теплоізоляції при 00С = 0,043 Вт/м*град;
  • Tосн. - Tкам. = мінімальна температура камери = -400С;
  • H = товщина теплоізоляції підлоги = 100 мм;

Тепловтрати в Вт/м2 = (0,043 х 40)/0,1 х 1,4 = 24 Вт/м2

Інший приклад. теплоізоляція - 200 мм:

  • К = теплопровідність теплоізоляції при 00С = 0,043 Вт/м*град;
  • Tосн. - Tкам. = мінімальна температура камери = -400С;
  • H = товщина теплоізоляції підлоги = 200 мм;

Тепловтрати в Вт/м2 = (0,043 х 40)/0,2 х 1,4 = 12 Вт/м2

Видно, що в залежності від температури холодильної камери й матеріалу, товщини теплоізоляції втрати лежать в межах 10-25 Вт / м2. Якщо виконати розрахунок виходячи з 20 Вт / м2 із застосуванням кабелю зниженою лінійною потужністю 10 Вт / м, крок укладання вийде 50 см. При такому кроці можливе утворення містків холоду і промерзання грунту в зоні між витками кабелю. Відстань, при якому промерзання не відбувається, вважається 35 - 40 см. Це відповідає мінімальній питомій потужності приблизно 30 Вт / м2.

Монтаж

phpThumb generated thumbnailjpg

Для кріплення нагрівального кабелю із кроком, що відповідають розрахункам у процесі укладання використовують монтажну стрічку або кріплять на сітці за допомогою хомутів. Необхідно акуратно затягувати хомути, щоб не перетиснути нагрівальний кабель Нагрівальний кабель укладають під теплоізоляцією підлоги на рівну підготовлену поверхню ґрунту або фундаменту. Важливо забезпечити гарну теплоізоляцію підстави, щоб звести до мінімуму втрати енергії та зменшити енерговитрати. В якості теплоізоляції рекомендується застосовувати матеріали, що мають достатню механічну міцність - екструдовані пенополістіроли, жорсткі мінвати та ін. Потрібно виключити прямий контакт кабелю, що гріє з теплоізоляцією щоб запобігти перегріву. Кабель і теплоізоляцію повинен розділяти шар бетону товщиною не менше 50 мм.