Громадяни зможуть використовувати більше електроенергії за мінімальним тарифом для опалення

У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні, актуальним стало питання економії природного газу та здійснення заходів щодо його заміщення. Одним з таких заходів є встановлення стимулюючого тарифу на електричну енергію для споживачів природного газу, які перейшли на використання електричної енергії для опалення та підігріву води.

Для цієї категорії населення застосовується низький тариф на електроенергію - 23,7 коп. за 1 кВт · год (з ПДВ). Така норма діє в період усього опалювального сезону з 1 жовтня по 30 квітня (включно).

Прийняття цього рішення сприятиме спонуканню побутових споживачів до установки електроопалювальних установок замість тих, що працюють за допомогою природного газу, і, у разі зменшення обсягів газових ресурсів, дозволить забезпечити потреби споживачів в опаленні житлових приміщень. Крім цього, заміна побутовими споживачами опалювального обладнання, що працює з використанням природного газу, на електроопалювальних установки з використанням диференційованого за періодами часу обліку електроенергії, зменшить щомісячні витрати на опалення приміщень.