Босоніж по теплій підлозі. Яку обрати — водяну, або електричну?

Найприємніший спогад, який ми привозимо з моря, – це та насолода, яку відчуваєш, ступаючи ногами по теплому піску. Відчуття комфорту та розслаблення розтікається по всьому тілу. Що вже говорити про користь для організму. Недарма, народна мудрість говорить «Тримай голову в холоді, а ноги — в теплі». Підтверджують це й лікарі. Тому, підлога з підігрівом, безумовно, зручний винахід. Який, до того ж, було вперше використано римськими архітекторами. Вони розробили ефективну систему центрального опалення в термах з підігрівом підлоги і стін теплою парою.

В наш час теплу підлогу можна використовувати і як додаткову систему опалення в період міжсезоння, і як основну, коли в приміщенні взагалі відсутні батареї і приміщення обігрівається тільки за рахунок теплих підлог.

Розглянемо основні види теплих підлог.

Водяна (гідравлічна) тепла підлога.

В якості теплоносія в таких підлогах використовується гаряча вода. Система складається із трубопроводів, встановлених на стяжку і залитих бетоном. По цих трубопроводах протікає гаряча вода, яка може підігріватися газовим, або електричним котлом. Цей вид теплих підлог призначений в основному для опалення приватних будинків. При встановленні водяної теплої підлоги, потрібно мати на увазі ще на стадії планування, – що вся конструкція (нагрівач плюс додаткова стяжка) займають досить багато місця, піднімаючи рівень підлоги на 15-20 см. При цьому, необхідно щоб водяну теплу підлогу встановлювала тільки професійна організація, адже, при неполадці, зупинити витік води в шарі стяжки буде не так вже й просто. Система вийде достатньо громіздкою, тому її встановлення буде актуальним на великій площі, в котеджі, або в приватному будинку. До того ж, при встановленні в багатоквартирному будинку, Вам знадобляться спеціальні дозволи, а в багатьох з них встановлення водяних теплих підлог і зовсім заборонено.

  • Термін служби – 50 років
  • Споживання – 50-120 Вт на 1 м2.

Електрична тепла підлога.

Підлоги даного виду діляться на кабельні та плівкові (інфрачервоні).

1.  Плівкова або інфрачервона тепла підлога – в даному випадку, нагрівальним елементом слугують карбонові полоси. А електричний струм до них поступає по мідних провідниках. По розміру плівка не товща ватмана – 0,4 мм. Плівкова тепла підлога не потребує додаткової стяжки, і одна з її головних переваг –швидкий монтаж, який займає не більше двох годин . Таку теплу підлогу можна встановити під лінолеум, ковролін, ламінат і ,навіть, під килим. Єдине обмеження: інфрачервона плівка не підходить для укладки під плитку.

  • Термін служби – до 30 років
  • Споживання - 150-200 Вт на 1 м2.

2.  Теплі підлоги на основі електричних нагрівальних кабелів – найбільш популярні та надійні. Кабель монтується в стяжку, а нагрівальні мати безпосередньо під плитку, або з мінімальною стяжкою (щоб кабель був покритий) під будь-яке покриття – ламінат, лінолеум та інші. В першому випадку рівень підлоги доведеться піднімати як мінімум на 3 см, при використанні нагрівальних матів – піднімати рівень підлоги не обов’язково. Крім того, електричні теплі підлоги можна встановлювати в багатоквартирних будинках, в той час як водяні - там заборонені.

  • Термін служби – пожиттєво.
  • Споживання - 150-200 Вт на 1 м2.

Давайте підведемо підсумки всього вище сказаного.

 Водяні теплі підлогиЕлектричні теплі підлоги
Підняття рівня підлогиНе менше 15-20см3-7 см — при встановленні нагрівального кабелю. Не потрібно піднімати при встановленні інфрачервоної плівки, або нагрівального мата.
Простота та вартість установкиСкладний монтаж, необхідно, щоб встановлювали професіонали. Висока вартість матеріалів і робіт по встановленню.Простий монтаж, установку можна провести, навіть, самостійно. Доступна ціна матеріалів і установки.
Термін службиДо 50 роківПожиттєво
Усунення неполадокПри прориві труби водяної підлоги, може виникнути протікання води. Знайти місце витоку і провести локальний ремонт досить складно.При пробої кабелю, система просто припинить роботу. Знайти місце пробою легко за допомогою тепловізора. Вам достатньо зняти кілька плиток, встановити ремонтну муфту, укласти плитку на місце. І підлога знову тепла!
Необхідність дозволівПри встановленні в багатоквартирному будинку, необхідний спеціальний дозвіл. В більшості з них встановлення водяних підлог заборонено.Для встановлення електричних теплих підлог не потрібні ніякі дозволи.

Який вид теплих підлог встановити в себе вдома, вирішувати тільки Вам. Якщо ж у Вас виникнуть запитання, наші фахівці з радістю допоможуть Вам з вибором.