Готуй сани з літа...

Сучасні технології дозволяють власникам комерційної нерухомості економити.

Закінчилась зима, а разом з нею відійшли і сезонні проблеми, пов’язані з прибиранням снігу та льоду.

Але відійшли вони лише до наступного зимового сезону, до якого саме зараз час приготуватися.

З приходом холодів, у власників промислових і комерційних об’єктів, в яких і поряд з якими збирається багато людей та транспорту, з’являються нові сезонні проблеми: боротьба зі снігопадами і покриттям льодом дахів, а іноді й необхідність виконання ремонту споруд.

Все це веде за собою збільшення витрат власників об’єктів. Встановлення ж огородження в небезпечних місцях блокує частину проїздів і входів до комерційних об’єктів, спричиняючи незручності для відвідувачів та скорочуючи кількість відвідувачів.

Але, власники нерухомості можуть оптимізувати свої витрати.. Для цього, замість сольових сумішей, ручного і механічного прибирання льоду і снегу можна скористатися сучасними електричними системами сніготанення та антикриговими системами..

Як працюють антикригові системи та системи сніготанення

Встановлення антикригових систем дозволяє уникнути появи бурульок льоду та снігових брил на дахах в зимовий період при порівняно невисоких капітальних затратах і незначному енергоспоживанні.

Використання антикригової системи збільшує термін служби покрівлі і водосто­ків, а також, запобігає руйнуванню фасадів, як на комерційних, так і на промислових об’єктах.

Крім того, ці системи необхідно встановлювати на всіх адміністративних будівлях і торгово-розважальних центрах , на спорудах, покрівлі яких виходять в місця потенційного перебування людей, — для попередження їх травмування і уникнення псування майна.

Система може бути встановлена на будь-яких об’єктах: і на етапі будівництва, і на спорудах з уже встановленими лотками та водостічними трубами, при цьому розрахунок її потужності і необхідної кількості нагрівального кабелю для окремих елементів водостічної системи має свої особливості.

Окупність

Вартість антикригових систем та систем сніготанення залежить від особливостей проекту — площі обігріву, встановленої номінальної потужності, типів обраних кабелів і т. д.

Вартість кабелю — EUR 3-40 за 1 кв.м, а витрати на обігрів 1 кв.м покрівлі може складати близько EUR 10. Крім того, обов’язковий елемент системи — порівняно недорогі (дешевше EUR300) терморегулятори для забезпечення її автоматичної роботи. Монтаж і встановлення системи можуть складати до 40% від її вартості.

Термін гарантії на кабель для антикригових систем до 20 років (термін служби ще довший).

В водостічних трубах номінальна потужність системи складає 20-80 Вт на 1 м труби, в залежності від діаметру. При встановленні обігріву в водостічних жолобах і лотках номінальна встановлена потужність залежить від площі водозбору, що знаходиться віще жолобів. Якщо вона менше 5 кв.м, то потужність обігріву може не перевищувати 25-30 Вт на 1 м лотка. При площі 25 кв.м і більше, необхідно збільшити номінальну потужність до 50-60 Вт на 1 м жолоба (лотка).

Щоб не допустити утворення шару льоду в водометах парапетів, необхідно обігрівати дно водо­мета і ділянку перед водометом, площею не менше 1 кв.м, виходячи із потужності 250-300 Вт на 1 кв.м.

В результаті, при великій площі обігріву, споживання електроенергії може бути значним. Але, в будь-якому випадку, використання антикригової системи дешевше, ніж оплата за прибирання льодових брил на дахах (що є дуже травмонебезпечною роботою), і дешевше, ніж заміна зруйнованої покрівлі, або водостічних труб.

Інвестиції у встановлення антикригових систем та систем сніготанення окупиться за три-чотири сезони (за рахунок економії на оплаті роботи працівників, ремонті конструкцій і т.д.).

Крім того, системи електрообігріву дають додатковий ефект, який вкрай важко підрахувати наперед. Якщо вчасно не відводити з даху талу воду, рано чи пізно вона просочиться крізь конструкції в торгові зали або виробничі цехи. А відмова від обігріву пандуса в решті решт закінчиться зіштовхуванням автомобілів, що заїжджають на паркінг.

Отже, системи сніготанення та антикригові системи:

  • позбавлять власників нерухомості від необхідності прибирання снігу та льоду і виплат компенсацій власникам автотранспорту;
  • допоможуть запобігти позапланових ремонтів приміщень;
  • продовжать термін служби покрівлі та водостоків;
  • попередять руйнування фасадів споруд, виключають можливість травмування відвідувачів.